Gimnastyka Korekcyjna

„KRZYWUSEK”

 

Zaniedbanie wad postawy ma poważne konsekwencje dlatego tak ważne jest podjęcie działań majacych na celu przeciwdziałanie pogłębianiu się ich. Zajęcia prowadzone w Krzywusku.

  • dostosowane są do wieku dzieci, wady postawy y grupach max. 6 osób,
  • poprzez formę obwodu stacyjnego są atrakcyjne dla dzieci,
  • pełne sa kolorowych sprzętów, które pomagaja wykonywać konkretne zadania,
  • maja na celu: rozciagnąć przykurczone mięśnie oraz wzmocnić mięśnie osłabione (w zależności od wady), nauczyć przyjmowania prawidlowej postawy i wyrobić nawyk przyjmowania jej,

Najczęściej spotykane wady postawy u dzieci: 

Plecy okrągłe to wada odcinka piersiowego kręgosłupa (naturalne wygięcie kręgosłupa zostaje pogłębione tworząc tzw. hiperkifozę). W wadzie tej poza plecami okrągłymi, występuje: wysunięcie głowy do przodu, wysunięcie barków do przodu, spłaszczenie i zapadnięcie klatki piersiowej, rozsunięcie i odstawanie łopatek. Potocznie “garbienie się”. 

Plecy wklęsłe to wada odcinka lędźwiowego kręgosłupa (pogłębienie wygięcia tego odcinka – tzw. hiperlordoza). W wadzie poza pogłębieniem lordozy występuje: zwiększone przodopochylenie miednicy, wypięty brzuch, uwypuklenie pośladków. 

Boczne skrzywienie kręgosłupa (potocznie zwane skoliozą) to odchylenie kręgosłupa w bok (w lewo lub w prawo) do 10 stopni kąta Cobba, najczęściej jednołukowe (kształt litery C). Ćwiczenia korekcyjne dają możliwość pełnej lub prawie pełnej korekcji czynnej. 

Szpotawość kolan to wada kończyn dolnych, która polega na nadmiernych wygięciu nóg na wysokości kolan na zewnątrz (układaniu się kończyn w literę O – przy wyprostowanych nogach i złączonych kostkach, kolana nie stykają się ze sobą).

Koślawość kolan to wada kończyn dolnych charakteryzująca się ułożeniem nóg w kształcie litery X. 

Płaskostopie to wada kończyn dolnych – obniżenie łuków wysklepiających stopy. Wada charakteryzuje się oprócz obniżenia łuków: koślawością kości piętowej, szybkim męczeniem się, bolesnością stóp i łydek.

Szczegółowe informacje www.krzywusek.pl

Get 30% off your first purchase

X