Karate – od zabawy do sportu…

Treningi karate w Sport & Art Academy prowadzonne są w ramach Dojo Grójec IKA POLAND, które od maja 2022 roku stało się częścią naszej academii.

W naszym klubie praktykowane są dwa style karate: gosoku-ryu (szybko i twardo) oraz shotokan (precyzyjnie i dynamicznie) w 6 grupach zaawansowania:

  • Kinder Karate (4-6 lat)
  • Grupa początkujący (dzieci młodsze i starsze)
  • Grupa kontynuująca (1-2 lata treningu)
  • Grupa średnia (2-6 lat treningu)
  • Grupa zaawansowana (powyżej 6 lat treningu)
  • Kadra klubu (zawodnicy)

W treningu dzieci główny nacisk kładziemy na ćwieczenia ogólnorozwojowe oraz równomierny rozwój takich cech jak: szybkość, gibkość, skoczność, wytrzymałość. Dlatego treningi karate uzupełniane są elementami akrobatyki, ćwiczeńami koordynacyjnymi czy crossowymi.

TRENING REKREACYJNY

Trening rekreacyjny to trening skupiony na poprawie lub utrzymaniu swojego stanu zdrowia w dobrej kondycji przez długie lata. Obecnie wielu lekarzy ortopedów zaleca trening karate dla dzieci i młodzieży w celu korekty wad postawy i wzmacnianiu min. mięśni posturalnych. Trening rekreacyjny to trening dla każdego, nie zależnie od wieku, predyspozycji czy cech motorycznych. Tu każdy znajdzie coś dla siebie.

TRENING SPORTOWY

Trening sportowy jak sama nazwa wskazuje ukierunkowany jest na wynik. Na drugi plan schodzi realna skuteczność techniki. W takim treningu liczy się piękno (konkurencje kata), oraz szybkość (konkurencje kumite). Obecnie obserwuje się trend specjalizacji sportowej. Zawodnicy startujący w kata, nie startują w kumite i odwrotnie. Dzieje się tak dlatego ponieważ trening kata i kumite w swojej strukturze bardzo się od siebie różni.  

Rywalizacja sportowa

Get 30% off your first purchase

X